Damski podkoszulek z wełny merynos i jedwabiu

119.00

SKU: b68a700b31e3 Kategorie: , Tag:

Opis

Damski podkoszulek z wełny merynos i jedwabiu

Dla kobiet, które tęsknią do życia prostego i naturalnego…

Jest to podkoszulek o szerokich ramiączkach i damskim kroju, stworzony ze specjalnej mieszanki wełny merynos z jedwabiem, które to połączenie stanowi o wyjątkowych właściwościach tego typu podkoszulków (o których będzie poniżej), jak również ich gładkości, elastyczności i miękkości.

Podkoszulek ten bywa zazwyczaj noszony jako bielizna, czyli – jak to nazwa wskazuje – w formie podstawy pod inne ubrania. Dobrze wpasowuje się pod bluzy, swetry, koszule czy luźniejsze bluzki, zapewniając ocieplenie, pochłanianie wilgoci oraz wymianę tlenu.

Uwaga: Aby dobrze zobaczyć kolor wybranej bluzki, najlepiej otworzyć zdjęcie w powiększeniu (klikamy na zdjęcie, a następnie na ikonkę strzałki w lewym górnym rogu zdjęcia). Aczkolwiek należy również pamiętać, że zdjęcia nie oddają nigdy w pełni rzeczywistego koloru.

Mieszanka wełny merynos i jedwabiu – za co ją cenimy?

Z naszych własnych doświadczeń oraz obserwacji klientów – tych „ot tak prozaicznie i przyziemnie użytkujących ubrania”, jak i „niewzruszonych wielbicieli wełny merynos z jedwabiem” – wysnuwamy wniosek, iż ubrania te są przede wszystkim cenione za:

– to, że są ciepłe (co jest ważne szczególnie w chłodniejszych porach roku), ale nie powodują nadmiernego pocenia się. Dodatkowo jedwab potrafi nie tylko grzać w zimę, ale i chłodzić w lato – zatem ubrania te z powodzeniem można również nosić w ciepłe pory roku, co już niejedna osoba wypróbowała 🙂

– to, że są wygodne dla ciała (naprawdę przyjemnie się je nosi; czuć, że ciało w nich odpoczywa). Wełna merynos jest także „niegryzącą” odmianą wełny, a z domieszką jedwabiu tworzy zestaw delikatny i przyjemny nawet dla bardzo wrażliwej skóry (choć zdarzają się osoby, które każda najmniejsza domieszka wełny „gryzie”, jest to jednak znikomy procent populacji). Poza tym jest to materiał „oddychający”, to znaczy taki, który umożliwia przepływ powietrza i dostęp skóry do tlenu.

– to, że ładnie pachną – nie emitują nieprzyjemnych zapachów w połączeniu z potem (jak to bywa w przypadku niektórych materiałów, które wchodząc w reakcje chemiczne z ludzką skórą wytwarzają nieprzyjemne wrażenia zapachowe)

– to, że można na ich bazie stworzyć prostą, naturalną i dobrej jakości garderobę.

Wszystko powyższe sprawia, że jak już ktoś skosztuje tych ubrań, to potem wielokrotnie po nie wraca. Zatem ostrzegamy: Zakupy u nas mogą uzależniać!

Specyfika produktu:

Skład: 70% wełna merynos, 30% naturalny jedwab (materiały organiczne)

więcej o materiałachtutaj

Jak dobrać rozmiar?

Dobór rozmiaru nie powinien sprawić problemu: Można wziąć jedną ze swoich bluzek czy podkoszulków, rozłożyć ją/go płasko na jakimś równym blacie i zmierzyć: szerokość (w pasie) i długość (/wysokość), a następnie porównać z poniższymi rozmiarami podkoszulka:

Rozmiar Szerokość Długość
34-36 31 cm 62 cm
38-40 35 cm 64 cm
42-44 36 cm 67 cm
46-48 36,5 cm 69,5 cm

Zalecamy wybieranie rozmiaru nieco większego niż normalnie (lub nieco większego niż to wypada według rozmiarówki), szczególnie jeżeli lubicie luźniejsze stroje.

Producent

W Polsce niestety nie znaleźliśmy miejsca, w którym produkowanoby bieliznę i ubrania z wełny tak delikatnej, że da się ją nosić na co dzień… Musieliśmy więc „sięgnąć dalej niż na wyciągnięcie ręki” i wyjżeć nieco poza granice kraju – do naszych sąsiadów. Producentem ubrań jest zatem niemiecka firma Engel (Engel GmbH), która od ponad 30 lat produkuje ubrania z naturalnych materiałów. A robi to, ku naszej uciesze, według najwyższych ekologicznych standardów – z szacunkiem zarówno dla naszej skóry, jak i dla środowiska.

> więcej o Engel <

Pielęgnacja

Prać należy bardzo delikatnie w temperaturze 30°C, używając środków do prania wełny. Zalecamy pranie ręczne. Podkoszulek można również prać w pralce na programie wełnianym. Warto jednak zawsze ustawić najniższą prędkość wirowania.

Po wypraniu ubrania można owinąć w ręcznik i delikatnie wycisnąć z wody, a następnie rozciągnąć, by wróciły do swojego kształtu. Szczególnie polecane jest suszenie na płasko, ale można również rozwieszać na drążkach, sznurkach, wieszakach – zwracając uwagę jedynie na to, by ubranie zachowało swój kształt.

Prasować można w temperaturze do 110°C. Zazwyczaj jednak prasowanie nie jest potrzebne. Po wyschnięciu ubrania nie są pogniecione. A jeżeli pojawią się jakieś zagniecenia lub deformacje – ubranie po założeniu powinno szybko wrócić do właściwego kształtu.

Zachowując powyższe zalecenia unikniemy niespodzianek w postaci miniaturowej (skurczonej) wersji naszego podkoszulka wyjętego z pralki. A dobrze pielęgnowane ubrania z wełny merynos będą nam służyły wiele lat!

Mamy nadzieję, że takie ubrania wniosą powiew naturalności, prostoty i jakości do Waszego życia:

Na zdrowie! 🙂

Cropp: Damski podkoszulek z wełny merynos i jedwabiu

Moda -> Dla_Kobiety -> Bluzki_damskie -> null